Radio Kolor to najbarwniejsze radio w Polsce! Nie tylko pod względem różnorodności prezentowanego repertuaru, ale także i audycji. Jest jednym z najlepszych i najpopularniejszych radiostacji w Warszawie. Odbiorcami radia są głównie kobiety i to właśnie do słuchaczek skierowana została większość nadawanych audycji. Radio już od 1992 roku przekazuje mieszkańcom stolicy najświeższe informacje z kraju i ze świata. Przełącz się na 103 FM i zacznij słuchać razem z Radiem Kolor.

Dołącz do grona słuchaczy i wejdź w barwny świat muzyki z Radiem Kolor online!

Zakres realizacji

 • Opracowanie koncepcji strony internetowej.
 • Przygotowanie makiet funkcjonalnych na podstawie wcześniej zaakceptowanego pomysłu realizacji strony.
 • Zwiększenie ilości osób słuchających radia przez wbudowanego playera oraz aplikację.
 • Wykonanie nowego, lepszego playera do słuchania radia na stronie.
 • Uproszczenie obsługi strony poprzez panel administracyjny.
 • Możliwości prostego dodawania plików graficznych, wideo i dźwiękowych na stronie.

Nowy świeży pomysł na stronę w sam raz na 24 lecie radia

Naszym zadaniem była kompleksowa realizacja serwisu internetowego Radia Kolor, nie tylko stworzenie strony, ale również wymyślenie całej koncepcji, wyglądu strony internetowej, nawigacji i wszystkich innych części, które składają się w całość. Przy opracowywaniu koncepcji skupiliśmy się na celach i cechach radia, jakie na początku obraliśmy:

 • Wzięcie pod uwagę, że głównymi odbiorcami radia są kobiety.
 • Zwiększenie liczby osób słuchających radia przez player.
 • Zwiększenie liczby pobranych aplikacji na telefon.
 • W prosty, a zarazem interesujący sposób zaprezentowana ramówka.
 • Odpowiednie zaprojektowanie aktualności.
 • Wyróżnienie ważnych informacji np. o nowej płycie.

Wiedzieliśmy, że strona nie może być nudna. Chcieliśmy, aby wyróżniała się od innych stron, była „ładna” - w końcu musiała podobać się przede wszystkim kobietom. Mieliśmy jednak świadomość, że strona internetowa Radia Kolor to przede wszystkim narzędzie marketingowe i musi spełniać określone cele, a więc strona musi być ciekawa, ale przede wszystkim użyteczna, czyli czytelna i prosta w nawigacji.

W tym celu zostały przygotowane makiety funkcjonalne, tak, aby na tym etapie skupić się na użyteczności i rozmieszczeniu informacji na stronie. Dzięki temu mogliśmy pokazać jak wszystkie treści i materiały byłyby rozmieszczone na stronie, a następnie dokładnie je przeanalizować.

Aby prace i wymiana informacji w tak dużym zespole przebiegała sprawnie wraz z osobami, które były zaangażowane w budowę strony z Radia Kolor, udostępniliśmy naszemu klientowi oprogramowanie, które pozwalało na wygodną komunikację między osobami tworzącymi materiały z naszej strony.

Program radia to ważna rzecz, doskonale o tym wiemy. Dlatego, aby ta część strony prezentowała się jak najlepiej, wykonaliśmy i stworzyliśmy logotypy dla każdego z programów. Służyło to jako czysta informacja dla słuchaczy co jest grane w Radiu Kolor.

Sesja fotograficzna w studio Radia Kolor

Naszym pomysłem była również sesja fotograficzna, która była niezbędna abyśmy mogli wykonać stronę wg naszej koncepcji. Potrzebowaliśmy dobrych zdjęć prezenterów, ale i samych audycji wykonanych w trochę nietypowej formie ze względu na ścięty róg banerów na stronie głównej.

Serwis radiokolor.pl to dynamicznie zmieniająca się w ciągu strona internetowa. Wszystkie elementy znajdujące się na stronie potrzebują aktualizacji od ramówki po aktualności i treść na stronie. Strony zawierają także dodatkowe materiały jak wideo, czy dźwięk, a system administrowany jest przez osobę bez wiedzy z zakresu budowy stron www. Nasi programiści przygotowali i zmodyfikowali nasz autorski CMS w taki sposób, aby obsługa tak skomplikowanej strony była jak najwygodniejsza, szybka, a przede wszystkim prosta.

Przykładem jednego z rozwiązań jest funkcja kadrowania, która każde zdjęcie w zależności od tego, w którym miejscu jest dodawane ustawia w dokładnie takich proporcjach, w jakich powinno znaleźć się na stronie. Dzięki temu osoba dodająca dowolne materiały graficzne nie musi wcześniej obrabiać ich w programie graficznym i martwić się, że dodane zdjęcie będzie źle wyglądać na stronie.

Co jest grane? Ramówka Radia

Ramówka radia była dla nas ciekawym wyzwaniem, ponieważ założenie było takie, aby pokazać ją w jak najciekawszy sposób i połączyć informacje o danym programie, w którym dniu tygodnia dany program możemy usłyszeć. Jasno przekazać informację o danym programie oraz o tym, kto go prowadzi.

Sama ramówka wraz z tym co w danej chwili leci w eterze, prezentowana jest na stronie głównej oraz w zakładce ramówka, a wygląd i materiały dla programu oraz prowadzących w każdej z zakładek są inne, a dodatkowo dochodzą widoki RWD.

Wyzwaniem przede wszystkim było to, aby panel administracyjny pozwalał na dodanie kolejnego programu, przypisanie do niego zdjęć, które pokazywać będą się na stronie głównej oraz w zakładce ramówka. Następnie określenie kiedy program będzie grany i kto ten program będzie prowadzić oraz uzupełnienie informacji takich jak treść i zdjęcia.

Posłuchaj Radia Kolor na stronie, którą wykonaliśmy

Stworzyliśmy i zaprojektowaliśmy nowy, lepszy player, który nie tylko posiada więcej funkcji od poprzedniego, ale też szybciej się ładuje oraz odtwarza lepszej jakości dźwięk. Dzięki funkcji RDS na bieżąco wyświetlamy co w danej chwili jest grane i co będzie grane po aktualnej piosence.

Zadbaliśmy również o to, aby zwiększyć ilość pobranych aplikacji z playerem na urządzenia mobilne. Warszawskie Radio Kolor online to stacja warta słuchania!

Netgraf
Opcjonalnie
Zamknij
Opcjonalnie