Jak wypromować stronę internetową? Wybór metody

Wielu klientów zadaje mi pytanie: „Jak reklamować stronę internetową?” i jest to naturalne. Głównym celem każdej firmy jest pozyskiwanie jak największej ilości zleceń oraz zwiększanie zysków. Metod, które nas do tego doprowadzą jest wiele, a ja postanowiłem skoncentrować się na tych, które uważam za najskuteczniejsze. Są to techniki, które przyniosą nam najlepsze rezultaty przy możliwie jak najniższych nakładach finansowych. Każdy ze sposobów odpowiednio oznaczyłem pod względem tego, dla jakiej firmy dana reklama może być najbardziej skuteczna. Ponieważ różne formy reklamy będą lepiej działać np. gdy mamy firmę usługową, a inne gdy prowadzimy restaurację. Przy każdej metodzie omówię również w przybliżonym czasie, kiedy reklama zacznie dla nas „pracować” oraz czy dana forma reklamy jest darmowa.

Poniżej omówię 12 sposobów, które w zależności od Twojego zaangażowania, nakładów finansowych oraz poświęconego czasu przyniosą Ci najwięcej korzyści.

    Jak wypromować stronę internetową?

    Twoi klienci

    Najlepszą i najbardziej efektywną, a także najtańszą reklamą na świecie są polecenia oferowanych przez Ciebie produktów lub usług przez Twoich klientów. To jest tak proste i jednocześnie tak bardzo trudne. Wykonując swoje usługi lub sprzedając produkty na najwyższym poziomie, Twoi klienci będą z nich zadowoleni i chętnie polecą je innym. Jest to reklama roznoszona pocztą pantoflową - najprostsza i jednocześnie najskuteczniejsza forma reklamy, jaka istnieje na świecie.

    Jesteśmy firmą i staramy się żeby wszystko było na jak najwyższym poziomie. Mamy zadowolonych klientów. Co możemy zrobić, aby mieć większy wpływ na darmową reklamę z ich strony?

    a) Po prostu poprosić ich o referencje, które mogą posiadać różną formę:

    • Polubienia na Facebooku oraz innych serwisach społecznościowych;
    • Recenzje na Facebooku oraz innych serwisach społecznościowych;
    • Recenzje w mapach Google;
    • Referencje papierowe, które można wykorzystać zamieszczając je na stronie lub dołączać do wysyłanych ofert.

    b) Dać wizytówkę - stara, dobra wizytówka lub karta rabatowa, którą Twój klient może podarować swojemu znajomemu, zachowana będzie przypominać mu o nas. Być może w ten sposób klient jeszcze raz skorzysta z naszych usług lub produktu?

      Własna strona „www”

      Niezaprzeczalnie w dzisiejszych czasach posiadanie własnej strony internetowej niezależnie od branży, jest jedną z najważniejszych narzędzi, o które firma powinna zadbać. To właśnie strona internetowa otwiera nam największe możliwości. Opisuję je poniżej. Jako firma, która zajmuje się tworzeniem sklepów internetowych oferujemy profesjonalne wykonanie witryny Twojego sklepu online.

      Dlaczego? Należy zdać sobie sprawę, że to właśnie na naszą stronę lub sklep internetowy trafiać będą klienci. Z każdego rodzaju reklamy, w jaką zainwestujemy, wszystkich będziemy odsyłać do naszej strony. Im atrakcyjniejsza i bardziej profesjonalna będzie Twoja strona lub sklep, tym większy procent klientów trafiających z reklamy skorzysta z Twoich usług lub produktów. Kiedy nasze działania marketingowe skutecznie osiągnęły wyznaczone cele, mówimy wtedy o konwersji.

        Zobacz nasze realizacje

        Google ADS

        Google Ads to system reklam internetowych, który polega na wyświetlaniu reklam w wynikach wyszukiwarki Google, ale też graficznych banerów lub reklam tekstowych na stronach partnerów Google. Możesz reklamować swój sklep internetowy w prosty sposób, tak by Twoja firma rozwijała się w szybkim tempie.

        Dzięki używaniu słów kluczowych i wpisywaniu ich w wyszukiwarkę przez użytkowników, Twój produkt lub usługa mogą osiągnąć wysokie miejsca w rankingu wyszukiwań Google. Gdy potencjalny klient będzie szukał danego produktu po nazwie, bardzo możliwe, że to właśnie Twój sklep internetowy wyświetli się jako pierwszy w rankingu wyszukiwań - na samej górze. By trafić z reklamą ADS do odpowiedniego klienta, należy skomponować dobrze wyprofilowaną kampanię reklamową.

        Warto wspomnieć, że wyniki prowadzonej strategii marketingowej są przejrzyste i dostępne do wglądu na bieżąco. Jesteś więc w stanie określić skuteczność, jaki i zasięg prowadzonych przez Ciebie kampanii w Google ADS. Możesz również sprawdzić, w jakim zakresie podjęte działania reklamowe przekładają się na zwiększenie realnego zysku dla firmy.

        Należy pamiętać, że masz swobodę rozpoczęcia, wstrzymania oraz wznawiania kampanii reklamowej w dowolnym czasie oraz możliwość testowania swoich działań, a to wszystko dostępne jest bez dodatkowych opłat. Ponadto od Ciebie zależy kiedy rozpoczniesz i zakończysz kampanię reklamową i jaki będzie miała ona zasięg.

        Jeżeli chodzi o urządzenia, na których akcja marketingowa będzie prowadzona - nie ma żadnych ograniczeń w kwestii urządzeń, na których będą prowadzone czynności marketingowe. Niezależnie od urządzenia, reklama zostanie wyświetlona zarówno na laptopie, komputerze osobistym, jak również na tablecie czy smartfonie.

          Display marketing oraz remarketing reklam graficznych

          Graficzna kampania Google Ads pozwoli na wyświetlanie reklam banerowych, graficznych, jak i elastycznych form reklamy. Reklamy remarketingowe to formy graficzne, które są specjalnie spersonalizowane dla osób, które już raz odwiedziły Twój sklep internetowy, nie dokonując na niej żadnego zakupu. Tego typu reklama to świetna opcja dla zachęty i przypomnienia klientom swojej oferty produktowej, która skłania do zastanowienia się nad zakupem i generuje konwersje sprzedażowe.

            Linki sponsorowane

            Reklamy tekstowe są wyświetlane w odpowiedzi na wpisaną przez użytkownika frazę lub zapytanie w wyszukiwarce Google. Twoje reklamy pojawią się pod hasłami, jakie sam ustalisz - dzięki czemu trafisz do osób, które szukają w internecie akurat tego co masz w swojej ofercie. Miejsce wyświetlania reklamy tekstowej jest ustalane według wielu czynników, a pod uwagę brana jest konkurencja, maksymalna stawka CPC oraz jakość reklamy.

              Reklama produktowa

              Reklamy produktowe polegają na wyświetleniu konkretnych produktów wraz ze zdjęciem, nazwą, ceną w wynikach wyszukiwarki Google po wyszukaniu przez użytkownika danego produktu i wpisaniu przez niego frazy głównej do wyszukiwarki. Po kliknięciu reklamy użytkownik przekierowany zostaje bezpośrednio na stronę produktu.

                Pozycjonowanie

                W mojej ocenie pozycjonowanie to najskuteczniejsza forma reklamy w internecie. Kluczem do sukcesu jest umiejętne dobranie słów kluczowych, na które mamy zamiar się pozycjonować oraz skierowanie ich na odpowiednie strony tzw. landing pages. Jest to miejsce, na które klienci trafiają po wpisaniu słowa kluczowego i kliknięciu wyniku pokazanego przez Google.

                To, co sprawia, że pozycjonowanie jest tak skuteczną formą reklamy to fakt, że jako klienci nie odbieramy jej jako faktycznej reklamy. Przy wynikach w AdWords zawsze pokazuje się słowo „reklama”. Wyników z pozycjonowania organicznego nie traktujemy jako reklamy, tylko jako coś naturalnego. Dlatego chętnie wchodzimy w takie wyniki wyszukiwania, a samą firmę, która jest wysoko uznajemy za wiarygodną już na tym etapie.

                Pozycjonowanie jest również jedną z najtańszych form pozyskania ruchu na stronie. Ponieważ z jednej frazy jesteśmy w stanie zyskać tysiące wejść miesięcznie, co bezpośrednio przekłada się na najniższy koszt za wejście na stronę. Czym zatem jest samo pozycjonowanie? Najkrócej mówiąc, jest to zwiększanie wartości strony lub domeny w oczach wyszukiwarki Google. Wartość tę można zwiększać przez działania SEO, takie jak optymalizacja strony internetowej pod kątem wybranych fraz, rozbudowa treści i działów tematycznych (np. prowadzenie bloga), pozyskiwanie wartościowych linków do strony itp.

                Wadą pozycjonowania jest czas, ponieważ działania te prowadzić należy ciągle i regularnie, a na efekty w przypadku mało konkurencyjnej frazy można czekać 2-3 miesiące. Bardzo konkurencyjne frazy osiągają wysokie pozycje przez lata. Pozycjonowanie wymaga również dużej wiedzy, nie tylko w dziedzinie SEO, ale również z zakresu copywritingu i programowania, aby wiele usprawnień i zadań związanych z optymalizacją wprowadzić na stronie samodzielnie. Dlatego w tym zakresie firmy decydują się najczęściej na to, aby pozycjonowaniem zajmowała się firma taka jak moja, rozliczając się w zależności od potrzeb za efekt w abonamencie lub miksie tych dwóch usług.


                  Zalety

                  Wady

                  • Brak skojarzenia przez klientów pozycjonowania z reklamą.
                  • Najniższy koszt pozyskania ruchu na stronę.
                  • Możliwość wykonywania części pracy na własną rękę.
                  • Pozytywny wpływ dobrze zoptymalizowanej strony również na inne frazy na stronie.
                  • Długi czas oczekiwania na wyniki.
                  • Brak pożądanego efektu marketingowego przez źle dobrane frazy.


                    Serwisy społecznościowe: Facebook, Twitter, Tik Tok i Instagram

                    Reklama w serwisach społeczościowych takich jak Facebook, Twitter i Instagram wymaga odpowiedniej strategii, środków oraz wiedzy. Miejsca takie odwiedzają przede wszystkim osoby w młodym wieku i to do nich powinna być przede wszystkim skierowana nasza oferta. Głównym celem prowadzenia kont na serwisach społecznościowych jest budowanie relacji z klientami - gdy oni będą zainteresowani naszymi wpisami jest duża szansa, że ich znajomi również dowiedzą się o naszej firmie lub usłudze.

                    Aby osiągnąć jakikolwiek ruch z naszego konta np. na Facebooku musimy zadbać o systematyczne, a przede wszystkim interesujące wpisy. W innym przypadku nikt nie będzie zainteresowany śledzeniem naszego profilu, a tym samym nie osiągniemy żadnej korzyści.

                    Idealną branżą do tego, aby prowadzić konto na Facebooku jest np. restauracja, która może wrzucać na tablicę polecane dania dzisiejszego dnia, lunch menu, wydarzenia, zdjęcia itp. Wszystkie branże, w których coś się dzieje jak producenci ubrań, czy agencje kreatywne mogą wykorzystać te kanały jako swego rodzaju portfolio i pokazać co się u nich dzieje.

                    Dobrze i ciekawie prowadzone konta będą wzmacniać relacje między firmą, a użytkownikami. Przyniesie nam także korzyść w postaci nowych klientów. Podsumowując, aby prowadzenie serwisów społecznościowych miało jak największy sens i przełożenie na sprzedaż, muszą zostać spełnione następujące warunki:

                    • Nasi klienci to grupa, która z tego typu serwisu korzysta;
                    • Interesujące i wartościowe wpisy. Tylko merytoryczne treści tj. sklep z meblami i dekoracjami może wrzucać estetyczne aranżacje. Dla przykładu firma, która produkuje meble na zamówienie może umieszczać w nim kolejne zrealizowane projekty.

                      Wpis w Google Moja Firma

                      Google Moja Firma to bezpłatna wizytówka Twojej firmy w Google oraz w Google Maps. Szczególnie polecana dla firm, które swoje usługi lub produkty oferują lokalnie. Możemy ją założyć tutaj: Profil Firmy w Google.

                      Od jakiegoś czasu Google Maps obsługuje również urządzenia mobilne, a biorąc pod uwagę to jak popularny w naszym kraju jest Android i sama aplikacja map, obecność na mapach Google jest koniecznością. Warto zrobić to jak najszybciej, ale również drobiazgowo i rzetelnie. Ponieważ odpowiednio uzupełniona wizytówka będzie lepiej pozycjonowana i lepiej odbierana przez klientów.

                      Przykładem tego, w jaki sposób możemy pozyskać klientów dzięki Google Maps może być np. to, że jadąc samochodem wyszukujesz w mapach słowo „restauracja”, a Google pokazuje Ci najbliższe punkty gdzie możesz zjeść, wraz z szybką opcją nawigacji do wybranego miejsca. Tym miejscem może być właśnie Twoja firma!

                      Dodatkowo wyniki wyszukiwania w Google często również połączone są z mapami Google i dzięki wpisowi możemy pojawiać się wyżej w wynikach wyszukiwania. Dzięki temu klienci szukający lokalnych firm szybciej odnajdują ich ofertę.

                      Założenie takiej wizytówki jest bardzo proste i nie wymaga żadnej wiedzy informatycznej. To, co warto przygotować, to krótki opis firmy, zdjęcia oraz dane niezbędne do uzupełnienia podstawowych informacji np. z godzinami pracy firmy. Założoną wizytówkę należy następnie aktywować przez weryfikację, która polega na przesłaniu drogą pocztową na wskazany adres lokalizacji firmy kartki pocztowej z kodem, który następnie wpisujemy w ustawieniach konta.

                      Kiedy już nasza wizytówka jest aktywna, warto pomyśleć o tym aby ją dodatkowo promować. To wpłynie na pozycje naszej firmy w wynikach Google.

                        Prowadzenie bloga

                        Jeżeli czytasz ten artykuł to jednoznacznie dowodzi to, że prowadzenie bloga to bardzo dobra forma reklamy. Blog pozyskuje klientów, bo interesując się daną tematyką jesteś moim potencjalnym klientem. Prowadząc bloga zwiększasz wartość Twojej strony poprzez dostarczanie ciekawych i unikalnych artykułów, generując dodatkowy ruch. Poza tym im blog ciekawszy, tym większa szansa na to, że ktoś poleci nas w internecie dając link do naszej strony internetowej.

                        Prowadzenie bloga to również budowanie marki i kreacja firmy jako eksperta w swojej dziedzinie. Należy brać pod uwagę fakt, że nie w każdej branży taki blog będzie tak samo skuteczny pod względem generowania ruchu, największą popularnością cieszą się blogi związane ze zdrowiem, odchudzaniem i ćwiczeniami, jedzeniem oraz wystrojem wnętrz, co nie oznacza, że dla innych branż nie ma tu miejsca. Niektóre blogi są oddzielnymi, świetnie zarabiającymi serwisami, a więc dobry blog potrafi zarobić sam na siebie.

                        Jeżeli prowadzimy np. konto na Facebooku, to dzięki blogowi będziemy mieć dodatkowo co udostępniać na tablicy oraz wykorzystać bloga do zwiększenia ilości polubień na koncie FB.

                          Najważniejsze w prowadzeniu bloga są:

                          • Systematyczność, gdzie w zależności od branży artykuł powinien pojawiać się od minimum jednego wpisu w miesiącu do dwóch na tydzień.
                          • Ciekawa treść - pamiętajmy, aby artykuł był skierowany przede wszystkim do ludzi, nawet jeżeli blog prowadzony jest głównie po to, by wesprzeć działania SEO. Im częściej i więcej czasu użytkownicy będą spędzać na blogu, tym jego ocena wzrośnie, a tym samym wzrośnie wartość strony oraz ocena firmy.
                          • Poprawność językowa - ja osobiście robię bardzo dużo błędów, dlatego każdy mój artykuł przekazuję do sprawdzenia koledze, który jest w tym dobry. Jeżeli nie mamy kogoś, kto mógłby nam w tym pomóc - są firmy, które oferują korekty.
                          • Ciekawy wygląd - jest również istotny, bo prócz wartości merytorycznej artykuł, który ma estetyczne i ciekawe zdjęcia lub grafiki będzie lepiej oceniany. Nasze artykuły dodatkowo trafiają do naszego grafika, który projektuje ich wygląd.
                          • Brak jednostronności jest szczególnie ważny, gdy tworzymy bloga w celu marketingowym. Nie należy być stronniczym i cały czas reklamować tylko swoje produkty lub usługi, najważniejsze, aby artykuły były rzetelne. Np. jeżeli robisz porównanie produktów na swoim sklepie, nie bój się napisać, że ten produkt jest kiepski i nie polecasz go. Wątpię, żeby istniał taki producent, który wszystkie produkty w danym przedziale miał najlepsze. Pisz prawdę, pisz rzetelnie, a klienci zaufają Ci i się odwdzięczą w ilości nowych zapytań.
                          • Cierpliwość to ważna cecha przy prowadzeniu bloga, ponieważ na początku wysiłek włożony w napisanie artykułu, zebranie materiałów, podczas gdy na blogu jest niedużo wpisów, skuteczność wpisów może być niesatysfakcjonująca. Na takie realne korzyści będziemy musieli poczekać ok. 6 miesięcy lub dłużej - w zależności od branży i konkurencyjności.

                            Dobrym rozwiązaniem jest prowadzenie bloga mając sklep internetowy, na którym prócz artykułów możemy dodawać wpisy z promocjami na produkty, testami i porównaniami produktów. Nasze oprogramowanie sklepu internetowego posiada moduł, dzięki któremu prowadzenie bloga będzie intuicyjne i przyjemne.

                              Własny kanał video

                              Naturalnym jest, aby postarać się pozyskać jak największą ilość klientów z tego źródła. W celach marketingowych wiele firm od małych po duże używa YouTube. Sami w ramach eSprzedaży prowadzimy kanał eSprzedazTV, który poświęcony jest sprzedaży w internecie generując sporą ilość wyświetleń, gdzie jeden z filmów obejrzało nawet 113 tys. osób. Pokazuje to, że nawet niedużym kosztem (ponieważ na realizację tego filmu wydaliśmy ok. 800 - 1000 zł) można osiągnąć super efekty.

                              Z racji tego, że sam hobbystycznie zajmuję się akwarystyką często oglądam filmy głównie poradnikowe i o wielu firmach dowiedziałem się właśnie poprzez ten kanał. Dobrym przykładem jest firma PeHa65 i ich kanał.

                              Poza dużą ilością korzyści, reklama na YT ma jedną wadę - są to koszty związane z produkcją. Stworzenie profesjonalnego kanału to niestety dość znaczące koszty w zależności od tego, co mamy zamiar przedstawiać, będą potrzebne: kamera dobrej jakości (chociaż są popularne kanały kręcone telefonem), oświetlenie, statyw, tło, pomieszczenie, w którym będziemy nagrywać filmy, oprogramowanie oraz ktoś, kto będzie to wszystko obsługiwał i obrabiał. Im wyższej jakości filmy, tym większe szanse na duży odzew oglądających. Niemniej jednak jest pełno dobrze zarabiających kanałów amatorskich nagrywanych kamerą z telefonu.

                              Najważniejsze w tym jest to, aby film był odpowiedzią na oczekiwania Twojego klienta. Jakich informacji poszukuje, czego nie wie? Możemy opierać się tu na zasadach jak w blogu, a więc wartościowe i ciekawe filmy poradnikowe, porównania lub recenzje będą tym, czego Twoi klienci będą szukać, a ostatecznie może skorzystają z Twoich usług i produktów. Oczywiście są branże, dla których YT to idealna forma reklamy, jak np. wszystkie sklepy hobbystyczne, moda, fitness itp. Ważne w tym wszystkim również jest to, aby nie schodzić z obranej strategii i się nie zniechęcać, bo na początku kanał nie będzie miał dużej ilości wejść i subskrybentów, ale wraz z pojawieniem się kolejnych dobrej jakości filmów ilość oglądających będzie się systematycznie zwiększać.

                              Przy publikowaniu filmów pamiętajmy o tym, że na YT znajduje się wyszukiwarka, więc ważne jest, aby odpowiednio nazwać film. Tytuł powinien posiadać słowa kluczowym, po których ktoś mógłby szukać danej treści oraz informować dokładnie czym jest np. recenzja, test itp. Jeżeli dodajemy film jakiegoś produktu, opiszmy go i dajmy link w opisie, starajmy się również zachęcać oglądających do pisania komentarzy pod filmem i koniecznie na nie odpowiadać.

                                Katalogi firm

                                Katalogi firm to serwisy, które posiadają możliwość dodania wizytówki naszej firmy w bazie katalogu, dzięki temu nasza firma będzie widoczna w wyszukiwarce danego serwisu oraz w niedużym stopniu w wynikach Google.

                                Większość tych stron oferuje dodanie wpisów za darmo oraz pakiety płatne. Różnica w pakietach polega głownie na lepszej widoczności w samym katalogu oraz na większej możliwości konfiguracji zakładki, np. dodanie większej ilości zdjęć produktów itp. Warto uzupełnić starannie taką wizytówkę, czyli ująć w niej nr telefonów, opisy, zdjęcia itp. Ważne jest również, aby dodać meta tagi potrzebne dla Google. Uzupełniając treści wizytówki starajmy się, aby treść, a przede wszystkim nagłówek był taki sam, dzięki temu Google lepiej skojarzy daną wizytówkę z naszą stroną.

                                Dodając wizytówki starajmy kierować się jakością, a nie ilością i dodawać wizytówki tylko w jakościowych serwisach. Czasami lepiej jest zapłacić jakąś niedużą jednorazową opłatę w znanym katalogu niż być w 10 słabej jakości, ponieważ taka sytuacja może obniżyć wartość naszej strony, bo będziemy kierować zbyt dużą liczbę słabych linków na naszą stronę.

                                  Reklama zewnętrzna (ulotki, banery itp.)

                                  Być może pomyślisz, że jako osoba prowadząca firmę, która na co dzień zajmuje się reklamą w sieci uważać będę ją jako najbardziej skuteczną... i się nie pomylisz. Jednak uważam też, że każda reklama jest warta stosowania, jeżeli jej koszt nie jest wyższy niż efekty, a dobrze przygotowana i odpowiednio użyta reklama „drukowana” może być dobrym źródłem klientów i świetnym uzupełnieniem reklamy internetowej.

                                  „Jeżeli sprzedajesz w internecie, to reklamuj się w internecie”. Taka moja zasada, w myśl której uważam, że działania reklamowe są najskuteczniejsze tam, gdzie prowadzimy sprzedaż. Jeżeli prowadzisz sklep internetowy, to roznoszenie ulotek dotyczących Twojego sklepu nie będzie skuteczne. Jeżeli jednak prowadzisz działalność usługową, np. pranie dywanów, to w takim przypadku to działanie może okazać się skuteczne.

                                  Najprostszą formą sprawdzenia, czy taka reklama ma jakiś skutek, to np. podanie kuponu na ulotce, które upoważnia do zniżki na produkty.

                                  Jest wiele możliwości jak można wykorzystać materiały poligraficzne do reklamy, ja omówię te najpopularniejsze.

                                    Wizytówki

                                    Każdy przedsiębiorca powinien takie posiadać. To nie tylko reklama sama w sobie, ale również forma etykiety przy relacjach biznesowych. Format wizytówki często wykorzystujemy do przygotowania kart rabatowych na kolejne zakupy to świetnie działająca reklama zarówno dla sprzedaży internetowej jak i stacjonarnej.

                                    Ulotki

                                    Najpopularniejsza chyba forma reklamy w wydrukach, występuje w różnych formatach najczęściej jedno lub dwustronicowa.

                                    Rollupy

                                    Głównie wykorzystywane na targach lub do ustawienia we własnym sklepie, aby zwrócić uwagę na określoną promocję.

                                    Katalogi

                                    Szczególnie ważne w przypadku, gdy produkty sprzedajemy na miejscu, a przede wszystkim, gdy sami wytwarzamy oferowane produkty. W takim katalogu może znajdować się offlinowa oferta, a sam katalog może kierować do strony, gdzie produkty pokazane są lepiej i jest ich więcej.

                                    Bannery

                                    Umieszczone i zaprojektowane we właściwy sposób i we właściwym miejscu mogą dostarczyć zwiększony ruch na stronie. Przy projektowaniu należy wziąć pod uwagę odległość, z jakiej Twoi potencjalni klienci będą patrzeć oraz ile czasu będą mieć na zapoznanie się z reklamą.

                                    Papier firmowy

                                    Prosty i ciekawy sposób, aby klient wrócił do nas i zapamiętał nas. Na takim papierze możemy wydrukować dokument sprzedaży lub kartę gwarancyjną itp. Oprócz, co prawda niedużej wagi pod kątem reklamy, wygląda to bardzo profesjonalnie.

                                      Marketing szeptany

                                      Reklama pantoflowa to najlepsza reklama. Jeżeli od znajomego usłyszymy, że poleca dany produkt lub firmę to jesteśmy dużo bardziej skłonni do zakupu. Na tej prostej zasadzie działa marketing szeptany, który polega na polecaniu firmy, usług lub produktów w internecie, w taki sposób, aby wydawał się jak najbardziej naturalny. Sugerując, że opinia jest od prawdziwego zadowolonego konsumenta.

                                      Dobrze prowadzony marketing szeptany wymaga czasu, umiejętności i specjalnego oprogramowania np. do zmiany IP oraz odpowiedniego przygotowania. Ważne jest oczywiście, aby dany wpis przeczytała jak największa i jak najbardziej stargetowana grupa odbiorców. Czyli grupa zainteresowana danym produktem. Nie ma przecież sensu umieszczać wątków o nurkowaniu na forum ogrodniczym, dlatego tak ważnej jest, aby mieć odpowiednią bazę stron i serwisów o określonej tematyce, aby dopasować ją do prowadzonej kampanii.

                                      Najskuteczniejsze wpisy to te, które są umieszczone np. na forum, w którym toczy się dyskusja, a my sprawnie do niej się podłączymy odpowiadając na zadane pytanie lub samemu sztucznie ją kreujemy. Dlatego tak ważne jest, aby posiadać kilkadziesiąt kąt na danym forum z historią tak, aby nasz wpis nie był usunięty natychmiast po publikacji przez moderatora. Marketing szeptany to najlepsza metoda, aby reklamować produkt, który jest innowacyjny, czyli taki, którego ktoś nie szuka w internecie, bo go nie ma. Np. produkty naszej klientki Kiinde.pl. To również ogólnie dobra reklama strony internetowej i jej usług, a także budowanie wizerunku firmy i jej świadomości. Sami prowadzimy marketing szeptany dla naszego bloga, być może Ty sam trafiłeś tu właśnie dzięki naszej pracy?

                                        Najlepszy sposób na reklamowanie swojej firmy to?

                                        Jakbym miał wskazać metodę, która w stosunku ilości klientów do ceny ma najlepsze wyniki, to stawiał bym na pozycjonowanie, ale to zależy przede wszystkim od tego, jakie usługi bym oferował. Najlepszą zasadą jest uruchamianie danej formy reklamy i postaranie się o budżet, potem sięganie po kolejną. Wszystkie ww. formy reklamy, które wymagają wyłącznie naszej pracy polecam zrobić w pierwszej kolejności. Równolegle możesz zlecić resztę działań profesjonalistom, którzy będą umieli w krótkim czasie osiągnąć zadawalające efekty.

                                          Netgraf
                                          Opcjonalnie
                                          Zamknij
                                          Opcjonalnie