Jak wypromować stronę internetową? Wybór metody

Wielu klientów zadaje mi to pytanie i jest to naturalne. Głównym celem każdej firmy jest pozyskiwanie jak największej ilości zleceń oraz zwiększenie zysków. Metod, które nas do tego doprowadzą jest wiele, a ja postanowiłem skoncentrować się na tych, które uważam za najskuteczniejsze. Są to metody, które przyniosą nam najlepsze rezultaty w możliwie najniższych nakładach finansowych. Każdy ze sposobów odpowiednio oznaczyłem pod względem tego dla jakiej firmy dana reklama może być najbardziej skuteczna. Ponieważ różne formy reklamy będą lepiej działać np. gdy mamy firmę usługową, a inne gdy prowadzimy restaurację. Przy każdej metodzie omówię również w przybliżonym czasie, kiedy reklama zacznie dla nas „pracować” oraz czy dana forma reklamy jest darmowa.

Poniżej omówię 12 sposobów, które w zależności od Twojego zaangażowania, nakładów finansowych oraz poświęconego czasu przyniosą Ci najwięcej korzyści.

Jak wypromować stronę internetową?
Sposób1.Twoi klienci

Najlepszą i najbardziej efektywną, a także najtańszą reklamą na świecie są Twoi klienci. To jest tak proste i jednocześnie tak bardzo trudne.Wykonując swoje usługi lub sprzedając produkty na najwyższym poziomie, Twoi klienci będą z nich zadowoleni i chętnie polecą je innym. Jest to reklama roznoszona pocztą pantoflową, najprostsza i jednocześnie najskuteczniejsza forma reklamy jaka istnieje na świecie.

Jesteśmy więc firmą i staramy się żeby wszystko było na jak najwyższym poziomie. Mamy zadowolonych klientów. Co możemy zrobić, aby mieć większy wpływ na darmową reklamę z ich strony?

a) W pierwszej kolejności to co możemy zrobić, to po prostu poprosić ich o referencję, które mogą posiadać różną formę:

- Polubienia na Facebooku oraz innych serwisach społecznościowych;
- Recenzje na Facebooku oraz innych serwisach społecznościowych;
- Recenzje w mapach Google;
- Referencje papierowe, które można wykorzystać zamieszczając je na stronie lub dołączać do wysyłanych ofert.

b) Dać wizytówkę - ot stara, dobra wizytówka lub karta rabatowa, którą Twój klient może podarować swojemu znajomemu, a zachowana będzie przypominać mu o nas. Być może w ten sposób klient jeszcze raz skorzysta z naszych usług lub produktu.

Dla kogo Koszt reklamy Co osiągamy W jakim czasie
Koniecznie dla wszystkich Darmowy, nie biorąc pod uwagę kosztu wizytówek. Opinia innej osoby jest głównym czynnikiem, który decyduje o tym czy klient skorzysta z naszych usług. Efekt możemy osiągnąć już od pierwszego zadowolonego klienta, a jeżeli mówimy o recenzji na Facebooku i innych serwisach społecznościowych to czas zależy od popularności naszego konta.

Jak wypromować stronę internetową?
Sposób2.Własna strona WWW

Niezaprzeczalnie w obecnych czasach posiadanie własnej strony internetowej niezależnie od branży, jest najważniejszą z możliwych rzeczy, o którą firma powinna zadbać. O tym, dlaczego warto posiadać własną stronę WWW pisałem w poprzednim artykule.

To właśnie strona internetowa otwiera nam największe możliwości, opisuję je poniżej.
Jako firma, która zajmuje się tworzeniem stron internetowych polecamy taką stronę wykonać profesjonalnie.

Dlaczego? Należy zdać sobie sprawę sobie, że to właśnie na naszą stronę lub sklep internetowy trafiać będą klienci. Z każdej reklamy w jaką zainwestujemy, wszystkich będziemy odsyłać do naszej strony. Im więc lepsza, bardziej profesjonalna będzie Twoja strona, tym większy procent klientów trafiających z reklamy skorzysta z naszych usług w takiej sytuacji. Mówimy wtedy o konwersji, kiedy nasze działania marketingowe skutecznie osiągnęły wyznaczone cele.

Nie mniej jednak, jeżeli na daną chwilę nie stać nas na profesjonalną stronę, lepiej jest założyć darmową. Oto lista miejsc, gdzie możemy założyć własną stronę za darmo:

Wordpress to darmowe, opensourceowe oprogramowanie do zarządzania stroną WWW. Ma bardzo dużo darmowych skórek ale samo korzystanie z niego wymaga od nas niedużych nakładów finansowych więc do końca darmowy nie jest. Aby strona była dostępna w sieci będziemy musieli dodatkowo:

  • Wykupić miejsce na serwerze. Koszt w zależności od miejsca waha się od 50 do 400 zł netto rocznie. U nas serwer pod Wordpress możemy mieć już za 100 zł netto rocznie.
  • Zainstalować system oraz wgrać skórkę. Jeżeli potrafimy zrobić to sami, nie kosztuje to nic. Firma za taką usługę wykona to w cenie 100 – 200 zł netto.
  • Wykupić domenę, koszt 99 zł netto.

Jeżeli decydujemy się na stronę darmową. Wtedy najczęściej wybierajmy też inne działania, które również są darmowe:

Dla kogo Koszt reklamy Co osiągamy W jakim czasie
Dla wszystkich firm, niezależnie od branży. W zależności od zakresu prac 0 zł za darmowe strony z kreatorów, a przy stronie od firmy 1200 zł za standardową stronę. Do kilku tysięcy złoty za rozbudowaną. Dokładnie opisałem to w artykule ile kosztuje strona www Otrzymamy narzędzie, które pozwoli na pozyskiwanie klientów. Wpłynie pozytywnie (o ile strona będzie profesjonalna) na postrzeganie firmy. Da możliwości komunikacji z klientami. Gotową stronę od razu możemy wykorzystywać do celów reklamowych. Sama strona, aby była widoczna w Google, potrzebuje czasu i pracy: (patrz pozycjonowanie)

Jak wypromować stronę internetową?
Sposób3.Google Adwords

Google AdWords to narzędzie należące do firmy Google, które pozwala na szybkie stworzenie reklamy kontekstowej, precyzyjnie dopasowanej do odbiorcy np. możemy utworzyć reklamę dla osób z Warszawy, które szukają prania dywanów.

Tak więc, dobrze przygotowana i przemyślana kampania AdWords w dużej mierze jest doskonałym sposobem na szybkie pozyskiwanie klientów. Sukces zależy przede wszystkim od tego, jak dużo zarabiamy na tym, co chcemy reklamować. Ponieważ w większości przypadków produktów lub usług o niskich marżach zazwyczaj nie polecamy do reklamowania za pomocą kampanii AdWords, ze względu na to, iż rozliczamy się w nim za przejścia na stronę, czyli za każde kliknięcie w reklamę tzw. CPC (Cost Per Click). Dużą zaletą AdWords jest to, że posiadamy duże możliwości sprawdzenia skuteczności reklamy. Instalując na stronie specjalny kod, który będzie zliczał konwersje, czyli np. zakup w sklepie lub uzupełnienie formularza kontaktowego. Dzięki temu będziemy wiedzieli nie tylko ile kosztuje nas kliknięcie ale ile kosztuje nas dana konwersja czyli np. to, że ktoś wysłał zapytanie ofertowe. W ten sposób jesteśmy w stanie określić, czy dana reklama nam się opłaca lub nie.

Kampanie Google AdWords można wykorzystać nie tylko jako reklamy kontekstowe, czyli tekstowe ale również możemy wyświetlać reklamy graficzne w serwisach, które korzystają z programu AdSense.

Dobrym pomysłem będzie uruchomienie w AdWords kampanii remarketingowej. Remarketing to najprościej mówiąc reklamy, które wyświetlają się użytkownikom, którzy byli na naszej stronie np. wchodzę na stronę kliniki stomatologicznej, zamykam ją i udaje się np. na YouTube i tam pokaże mi się reklama remarketingowa tej kliniki np. z hasłem „zarejestruj się dziś, a otrzymasz rabat 5%”.

Remarketing najczęściej wykorzystywany jest w sklepach internetowych, gdzie reklamy remarketingowe tworzą się dynamicznie z produktów, które oglądamy.

Wskazówka praktyczna

Polecam wszystkim zapisać się do newslettera informującego o najbliższych prezentacjach online, podczas których kolega prowadzi szkolenia na żywo – temat AdWords poruszany jest bardzo często. Na szkolenia i specjalny newsletter można zapisać się na stronie: www.esprzedaz.com/prezentacja

Kurs z podstaw tworzenia reklam w sieci wyszukiwania Google AdWords

Jak wypromować stronę internetową?

W mojej ocenie, najskuteczniejsza forma reklamy w internecie. Kluczem do sukcesu jest umiejętne dobranie słów kluczowych, na które mamy zamiar się pozycjonować oraz skierowanie ich na odpowiednie strony tzw. Landingpages. Jest to miejsce, na które klienci trafiają po wpisaniu słowa kluczowego i kliknięciu w wynik pokazany przez Google.

To co sprawia, że pozycjonowanie jest tak skuteczną formą reklamy to fakt, że jako klienci nie odbieramy jej jako reklamę. Przy wynikach w AdWords zawsze pokazuje się słowo „reklama”. Wyników z pozycjonowania organicznego nie traktujemy jako reklamy, tylko jako coś naturalnego. Dlatego chętnie wchodzimy w takie wyniki wyszukiwania, a samą firmę, która jest wysoko uznajemy za wiarygodną już na tym etapie.

Pozycjonowanie jest również jedną z najtańszych form pozyskania ruchu na stronie. Ponieważ z jednej frazy jesteśmy w stanie zyskać nawet i tysiące wejść miesięcznie co bezpośrednio przekłada się na najniższy koszt za wejście na stronę.

Czym zatem jest samo pozycjonowanie, najkrócej mówiąc, jest to zwiększanie wartości strony / domeny w oczach wyszukiwarki Google. Wartość tę można zwiększać przez działania SEO, takie jak optymalizacja strony pod kątem wybranych fraz, rozbudowa treści i działów tematycznych (np. prowadzenie bloga), pozyskiwanie wartościowych linków do strony itp.

Wadą pozycjonowania jest czas, ponieważ działania te prowadzić należy ciągle i regularnie, a na efekty w przypadku mało konkurencyjnej frazy można czekać 2-3 miesiące. Wysokie pozycję frazy bardzo konkurencyjne osiągają przez lata. Pozycjonowanie wymaga również dużej wiedzy, nie tylko w dziedzinie SEO ale również wymagana jest wiedza copywriterska i programistyczna, aby wiele usprawnień i zadań związanych z optymalizacją wprowadzić na stronie samodzielnie. Dlatego w tym zakresie firmy decydują się najczęściej na to, aby pozycjonowaniem zajmowała się firma taka jak moja, rozliczając się w zależności od potrzeb za efekt w abonamencie lub w mixie tych dwóch usług.

Zalety

  • Klienci nie kojarzą pozycjonowania z reklamą;
  • Najniższy koszt pozyskania ruchu na stronę;
  • Możliwość wykonywania części pracy na własną rękę;
  • Dobrze zoptymalizowana strona wpływa pozytywnie również na inne frazy na stronie.

Wady

  • Długi czas oczekiwania na wyniki;
  • Źle dobrane frazy mogą nie przynieść pożądanego efektu marketingowego.
Dla kogo Koszt reklamy Co osiągamy W jakim czasie
Dla wszystkich firm, niezależnie od branży. Szczególnie polecany tam gdzie mamy usługi oraz sprzedaż internetową. Koszt jest uzależniony od konkurencji na daną frazę. Ceny poszczególnych fraz zaczynają się już od 10 do kilku tysięcy złoty. Wysoka pozycja w Google przełoży się bezpośrednio na duży ruch na stronie oraz na lepsze postrzeganie firmy jako lidera w swojej branży. Czas wypozycjonowania do pierwszej dziesiątki wyników, czyli na pierwszą stronę w Google zależy od konkurencyjności fraz. Może trwać od miesiąca do kilku lat dla najcięższych fraz. Średni czas uzyskania pozytywnego efektu to ok 3-4 m-cy.

Jak wypromować stronę internetową?
Sposób5.Serwisy społecznościowe: Facebook, Twitter, Google plus

Reklama w serwisach społecznościowych takich jak Facebook, Google plus, Twitter i Instagram wymaga odpowiedniej strategii, środków oraz wiedzy. Miejsca takie odwiedzają przede wszystkim osoby w młodym wieku i to do nich powinna być przede wszystkim skierowana nasza oferta.Głównym celem prowadzenia kont na serwisach społecznościowych jest budowanie relacji z klientami, gdy oni będą zainteresowani naszymi wpisami jest duża szansa, że ich znajomi również dowiedzą się o naszej firmie lub usłudze.

Aby osiągnąć jakikolwiek ruch z naszego konta np. na Facebooku musimy zadbać o systematyczne, a przede wszystkim interesujące wpisy. W innym przypadku nikt nie będzie zainteresowany śledzeniem naszego profilu, a tym samym nie osiągniemy żadnej korzyści.

Idealną branżą do tego, aby prowadzić konto na Facebooku jest np. restauracja, która może wrzucać na tablicę polecane dania dzisiejszego dnia, lunch menu, wydarzenia, zdjęcia itp. Wszystkie branże w których coś się dzieje jak producent ubrań, czy agencja kreatywna mogą wykorzystać te kanały jako swojego rodzaju portfolio i pokazać co dzieje się w firmie.

Dobrze i ciekawie prowadzone konta będą wzmacniać relacje między firmą, a klientem. Przyniesie nam także korzyść w postaci nowych klientów.Podsumowując, aby prowadzenie serwisów społecznościowych miało jak największy sens i przełożenie na sprzedaż, muszą zostać spełnione następujące warunki:

- Nasi klienci to grupa, która z tego typu serwisu korzysta;
- Fajne, dobre i ciekawe wpisy, nie mówię tu o wrzucaniu codziennie mało ciekawych kawałów lub śmiesznych obrazków, tylko merytoryczne fajne rzeczy np. sklep z meblami i dekoracjami może wrzucać jakieś fajne aranżację, a firma która robi meble na zamówienie może umieszczać w nim kolejne zrealizowane zamówienia.

Dla kogo Koszt reklamy Co osiągamy W jakim czasie
Dla firm, które swoje usługi kierują do osób młodych lub w średnim wieku. Najlepiej wykorzystają to firmy w których dzieje się wiele ciekawych rzeczy, jak nowe projekty czy dania. Koszt prowadzenia jest bezpłatny ale można skorzystać z płatnych reklam kontekstowych. Gdybyśmy chcieli, aby firma zajęła się prowadzeniem konta cena zaczyna się od kilkuset złotych, a kończy na kilku tysiącach w zależności od częstotliwości wpisów i ich jakości. - Zbudujemy dłuższe relacje z naszymi klientami.

- Zyskamy w oczach klienta jako firma, która pasjonuje się tym co robi.

- Mamy dużą szanse, że inni ludzie dowiedzą się o naszym profilu i staną się naszymi klientami.
Działania na serwisach społecznościowych są działaniami długofalowymi i ciężko zmierzyć skuteczność naszych działań. Czas zależy od tego jak dużo mamy klientów oraz jak rozbudowane mamy własne prywatne konta.

Jak wypromować stronę internetową?
Sposób6.Wpis w Google firmy

Google Moja Firma to bezpłatna wizytówka Twojej firmy w Google oraz w mapach Google. Szczególnie polecana dla firm, które swoje usługi lub produkty oferują lokalnie. Możemy ją założyć pod tym linkiem: www.google.pl/business

Google maps już od jakiegoś czasu obsługuję również urządzenia mobilne, a biorąc pod uwagę to jak popularny w naszym kraju jest Android i sama aplikacja map, obecność w mapach Google jest koniecznością. Warto zrobić to jak najszybciej ale również dobrze i rzetelnie. Ponieważ dobrze uzupełniona wizytówka będzie lepiej pozycjonowana, jak również po prostu, lepiej będzie odbierana przez klientów.

Przykładem tego w jaki sposób możemy pozyskać klientów dzięki Google maps może być np. to, że jadąc samochodem wyszukuję w mapach słowo „restauracja”, a Google pokazuje mi najbliższe punkty gdzie mogę zjeść, wraz z szybką opcją nawigacji do wybranego miejsca. Tym miejscem może być właśnie Twoja firma.

Dodatkowo, często wyniki wyszukiwania w wyszukiwarce Google również połączone są z mapami Google i dzięki wpisowi możemy pojawiać się wyżej w wynikach wyszukiwania, dzięki temu klienci szukający lokalnych firm szybciej odnajdują ich ofertę.

Założenie takiej wizytówki jest bardzo proste i nie wymaga żadnej wiedzy informatycznej. To co warto przygotować, to krótki opis firmy, zdjęcia oraz dane niezbędne do uzupełnienia podstawowych informacji np. z godzinami kiedy firma jest otwarta.Założoną wizytówkę należy następnie aktywować przez weryfikację, która polega na przesłaniu drogą pocztową na wskazany adres lokalizacji firmy kartki pocztowej z kodem, który następnie wpisujemy w ustawieniach konta.

Kiedy już nasza wizytówka jest aktywna, warto pomyśleć o tym, aby ją dodatkowo promować. To wpłynie na pozycje naszej firmy w wynikach Google.

Dla kogo Koszt reklamy Co osiągamy W jakim czasie
Dla każdej firmy, w szczególności dla takiej, która działa lokalnie. Wizytówka jest zupełnie darmowa. - Darmowa reklama

- Wyświetlanie się na mapach Google - dodatkowe możliwości reklamy
Od momentu weryfikacji podanego adresu.

Jak wypromować stronę internetową?
Sposób7.Prowadzenie bloga

Jeżeli czytasz ten artykuł to jednoznacznie dowodzi to że prowadzenie bloga to bardzo dobra forma reklamy która nie tylko pozyskuje klientów bo interesując się daną tematyką jesteś moim potencjalnym klientem ale również zwiększa wartość Twojej strony właśnie poprzez dostarczanie ciekawych unikalnych artykułów i generując dodatkowy ruch. Po za tym im lepszy i ciekawszy artykuł tym większa szansa na to iż ktoś poleci nas w internecie dając link do naszego bloga.

Prowadzenie bloga to również budowanie marki i kreacja firmy jako eksperta w swojej dziedzinie. Należy brać pod uwagę fakt że nie w każdej branży taki blog będzie tak samo skuteczny pod względem generowania ruchu, największą popularnością cieszą się blogi związane z zdrowiem, odchudzaniem i ćwiczeniami, jedzeniem oraz wystrojem wnętrz co nie oznacza że dla innych branż nie ma tu miejsca. Niektóre blogi są oddzielnymi świetnie zarabiającymi serwisami a wiec dobry blog potrafi zarobić sam na siebie.

Jeżeli prowadzimy np. konto na facebook to dzięki blogowi będziemy mieć dodatkowo co wrzucać na tablice oraz wykorzystać bloga do większej ilości polubień na koncie FB.

Najważniejsze w prowadzeniu bloga jest:

- Systematyczność gdzie w zależności od branży artykuł powinien pojawiać się min raz na miesiąc do 2 razy na tydzień.

- Ciekawy pamiętajmy aby artykuł przede wszystkim był skierowany do ludzi nawet jeżeli prowadzony jest głównie po to aby wesprzeć działania SEO. Im częściej i więcej czasu użytkownicy będą spędzać na blogu tym ocena jego wzrośnie a tym samym wartość strony oraz ocena firmy.

- Poprawność językowa, ja osobiście robię bardzo dużo błędów 😉 dlatego każdy mój artykuł przekazuje do sprawdzenia koledze który jest w tym dobry. Jeżeli nie mamy kogoś kto mógł by nam w tym pomóc są firmy które oferują korekty.

- Ciekawy wygląd jest również istotny bo prócz wartości merytorycznej artykuł który ma fajne i ciekawe zdjęcia lub grafiki będzie lepiej oceniany nasze artykuły dodatkowo trafiają do naszego grafika Marcina który projektuje ich wygląd.

- Nie jednostronny, jest to szczególnie ważne gdy tworzymy bloga w celu marketingowym nie należy być stronniczym i cały czas reklamować tylko swoje produkty czy usługi, najważniejsze aby artykuły były rzetelne np. jeżeli robisz porównanie produktów na swoim sklepie to nie bój się napisać że ten produkt jest kiepski i nie polecasz go nie wydaje mi się żeby istniał taki producent który wszystkie produkty w danym przedziale ma najlepsze. Pisz prawdę pisz rzetelnie a klienci zaufają ci i się odwdzięczą w ilości nowych zapytań

- Cierpliwość to ważna cecha przy prowadzeniu bloga ponieważ na początku wysiłek włożony w napisanie artykułu zebranie materiałów gdzie na blogu jest nie dużo wpisów to jego skuteczność nie będzie satysfakcjonująca. Na takie realne korzyści będziemy musieli poczekać ok 6 miesięcy lub dłużej w zależności od branży i jej konkurencyjności.

Dobrym rozwiązaniem jest prowadzenie bloga mając sklep internetowy na którym prócz artykułów możemy dodawać wpisy z promocjami na produkty, testami i porównaniami produktów. Nasze oprogramowanie sklepu internetowego posiada moduł dzięki któremu prowadzenie bloga będzie proste i przyjemne.

Dla kogo Koszt reklamy Co osiągamy W jakim czasie
Dla firm prowadzących swoje usługi na szeroką skale np. na terenie całej polski oraz tych które posiadają popularne produkty lub usługi Koszt napisania artykułu przez copywritera wynosić będzie ok 100 – 400 zł w zależności od długości i tematyki. Publikacja na blogu od podarowania produktu od 50zł w zwyż w zależności od popularności serwisu - Reklamę produktu lub usługi

- Budowanie marki

- Wzmacnianie SEO
W zależności od popularności serwisu

Jak wypromować stronę internetową?
Sposób8.Własny kanał video

A więc naturalnym jest aby postarać się pozyskać jak największą ilość klientów z tego źródła. W celach marketingowych YT używa wiele firm od małych po duże. Sami w ramach eSprzedaży www.youtube.com/user/esprzedaztv prowadzimy kanał który poświęcony jest sprzedaży w internecie generując sporą ilość obejrzeń gdzie jeden film obejrzało nawet 106 tys osób, pokazuje to że nawet nie dużym kosztem (ponieważ za realizacje tego filmu wydaliśmy ok 800 – 1000 zł) może osiągnąć super efekty.

Z racji że sam hobby stycznie zajmuje się akwarystyką często oglądam filmy głównie poradnikowe i o wielu firmach dowiedziałem się właśnie poprzez ten kanał dobrym przykładem jesy firma PeHa65 i ich kanał: www.youtube.com/user/peHa68

Poza dużą ilością korzyści reklama na YT ma jedną wadę są to koszty związane z produkcją stworzenie profesjonalnego kanału to niestety dość znaczące koszty w zależności od tego co mamy zamiar robić będzie potrzebne : kamera dobrej jakości (chociaż są popularne kanały kręcone telefonem) oświetlenie, statyw, tło, pomieszczenie w którym będziemy nagrywać filmy, oprogramowanie oraz ktoś kto będzie to wszystko obsługiwał i obrabiał. Im lepszej jakości filmy tym większe szanse na duży odzew oglądających, nie mniej jednak jest pełno dobrze zarabiających kanałów amatorskich nagrywanych z telefonu.

Najważniejsze w tym jest to aby film był odpowiedzią na oczekiwania Twojego klienta na to jakich informacji poszukuje, czego nie wie, odpowiedzią na jego problemy. Możemy opierać się tu na zasadach jak w blogu a więc dobre ciekawe filmy poradnikowe, porównania lub recenzje będą tym co Twoi klienci będą szukać a ostatecznie może skorzystają z Twoich usług. Oczywiście są branże dla których YT to idealna forma reklamy jak np. wszystkie sklepy hobbystyczne, moda, fitness itp. Ważne w tym wszystkim również jest to aby nie schodzić z obranej startegi i się nie zniechęcać bo na początku kanał nie będzie miał dużej ilości wejść i subskrybentów ale wraz z pojawianiem się kolejnych dobrej jakości filmów ilość oglądających będzie się systematycznie zwiększać.

Przy publikowaniu filmów pamiętajmy o tym że na YT występuje wyszukiwarka a więc ważne jest aby odpowiednio nazwać film, tytuł powinien posiadać słowa kluczowe po których ktoś mógł by szukać danej treści oraz informować dokładnie czym jest np. recenzja, test itp. Jeżeli dodajemy film jakiegoś produktu opiszmy go i dajmy link w opisie, starajmy się również zachęcać oglądających do pisania komentarzy pod filmem i koniecznie na nie odpowiadać.

Dla kogo Koszt reklamy Co osiągamy W jakim czasie
Polecany w szczególności firmom które posiadają produkty lub usługi o których się dużo mówi w internecie. Zakup sprzętu potrzebnego do wykonana dobrej jakości filmów to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. Koszt nakręcenia i obróbki wynosi kilka set złotych w zależności od tego jaki będzie to film. - Dotarcie do nowej grupy klientów

- Obecność w serwisie Youtobe

- Wzmacnianie marki

- Utrzymywanie relacji z klientami
W zależności co jaki czas wrzucać będziemy nowy film. Umieszczając 1 film co miesiąc czas zauważalnego ruchu wynosić będzie od 2- 12 msc

Jak wypromować stronę internetową?
Sposób9.Katalogi firm

Katalogi firm są to serwisy które posiadają możliwości dodania wizytówki naszej firmy w bazie katalogu dzięki temu nasza firma będzie widoczna w wyszukiwarce danego serwisu oraz w nie dużym stopniu w wynikach google.

Większość tych stron oferuje dodanie wpisów za darmo oraz pakiety płatne różnica w pakietach polega głównie na lepszej widoczności w samym katalogu oraz na większej możliwości konfiguracji zakładki np. dodanie większej ilości zdjęć produktów itp. Warto uzupełnić jak najlepiej taką wizytówkę czyli pododawać nr telefonów, opisy, zdjęcia itp. Ważna jest również aby dodać meta tagi potrzebne do google. Uzupełniając treści wizytówki starajmy się aby treść a przede wszystkim nagłówek był taki sam dzięki temu google lepiej skojarzy daną wizytówkę z naszą stroną.

Dodając wizytówki starajmy kierować się jakością a nie ilością i dodawać wizytówki tylko w jakościowych serwisach czasami lepiej jest zapłacić jakąś nie dużą jednorazową opłatę w dobrym katalogu niż być w 10 bardzo słabych ponieważ taka sytuacja może obniżyć wartość naszej strony bo będziemy kierować z dużą ilość słabych linków na naszą stronę.

Dla kogo Koszt reklamy Co osiągamy W jakim czasie
Dla wszystkich firm Darmowa – dla podstawowej wizytówkiod kilkunastu złotych do kilkuset jednorazowo lub płatność abonamentowa - Widoczność w danym katalogu

- Pozyskiwanie nowych klientów

- Wzmacnianie działań seo
Im wyższy pakiet tym lepiej jesteśmy widoczni w danym katalogu w zależności od popularności serwisu

Jak wypromować stronę internetową?
Sposób10.Reklama zewnętrzna (ulotki , banery itp.)

Być może pomyślisz że jako osoba prowadząca firmę która na co dzień zajmuje się reklamą w sieci uważać będę ją jako najbardziej skuteczną … i się nie pomylisz jednak uważam też że każda reklama jest warta stosowania jeżeli jej koszt nie jest wyższy niż efekty a dobrze przygotowana reklama „drukowana” i w dobry sposób użyta może być dobrym źródłem klientów i świetnym uzupełnieniem reklamy internetowej.

„Jeżeli sprzedajesz w internecie to reklamuj się w internecie” Taka moja zasada w myśl której uważam że działania reklamowe są najskuteczniejsze tam gdzie prowadzimy sprzedaż jeżeli prowadzisz sklep internetowy to roznoszenie ulotek dotyczące Twojego sklepu nie będzie skuteczne jeżeli jednak prowadzisz działalność usługową np. pranie dywanów to w takim przypadku to działanie może okazać się skuteczne.

Najprostszą formą sprawdzenia czy taka reklama ma jakiś skutek to np. podanie hasła na ulotce które upoważnia do zniżki na produkty.

Jest wiele możliwości jak można wykorzystać materiały poligraficzne do reklamy ja omówię tę najpopularniejsze.

Wizytówki

Każdy przedsiębiorca powinien takie posiadać to nie tylko reklama sama w sobie ale również forma etykiety przy relacjach biznesowych

Format wizytówki często wykorzystujemy do przygotowania kart rabatowych na kolejne zakupy świetnie działająca reklama zarówno dla sprzedaży internetowej jak i stacjonarnej

Ulotki

Najpopularniejsza chyba forma reklamy w wydrukach, występuje w różnych formatach najczęściej jedno kartkowa, jednostronicowa lub dwu.

Format ulotki można wykorzystać jako podziękowanie za zakupy

Rollupy

Głównie wykorzystywane na targach lub do ustawienia w własnym sklepie aby zwrócić uwagę na określoną promocję.

Katalogi

Szczególnie ważny w przypadku gdy produkty sprzedajemy na miejscu a przede wszystkim gdy sami wytwarzamy jakieś produkty. W takim katalogu może znajdować się offlinowa oferta a sam może kierować do strony gdzie produkty pokazane są lepiej i np. jest ich więcej.

Bannery

Umieszczone i zaprojektowane w właściwy sposób i miejscu mogą dostarczyć dobry ruch na stronie. Przy projektowaniu należy wziąć pod uwagę odległość z jakiej Twoi potencjalni klienci będą patrzeć oraz ile czasu będą mieć na zapoznanie się z reklamą.

Papier firmowy

Prosty i ciekawy sposób aby klient wrócił do nas i pamiętał nas, na takim papierze możemy wydrukować dokument sprzedaży lub kartę gwarancyjną itp. Oprócz co prawda nie dużej wagi pod kątem reklamy wygląda to bardzo profesjonalnie

Dla kogo Koszt reklamy Co osiągamy W jakim czasie
Szczególnie dla firm które prowadzą usługi bądź sprzedaż lokalnie dla pozostałych wykorzystanie jako sposób na powracanie klienta. W zależności od ilości i jakości wydruku ale np. 1000 wizytówek to koszt ok 140 zł netto W zależności jak je wykorzystamy. - ruch
- sprzedaż
- budowanie marki
Wszystko zależy od tego w jaki sposób wykorzystamy materiały i jakimi nakładami od dni po miesiące.

Jak wypromować stronę internetową?
Sposób11.Marketing szeptany

Reklama pantoflowa jak wiemy to najlepsza reklama jeżeli od znajomego usłyszymy że poleca dany produkt lub firmę to jesteśmy dużo bardziej skłonni do zakupu i na tej prostej zasadzie działa marketing szeptany który polega na polecaniu firmy, usług lub produktów firmy w internecie w taki sposób aby wydawała się jak najbardziej naturalna, że opinia jest od prawdziwego zadowolonego konsumenta.

Dobrze prowadzony marketing szeptany wymaga czasu, umiejętności, specjalnego oprogramowania np. do zmiany IP oraz odpowiedniego przygotowania. Ważne jest oczywiście aby dany wpis przeczytała jak największa i jak najbardziej ztargetowana czyli odpowiednia grupa zainteresowana danym produktem ilość osób nie ma przecież sensu umieszczać wątków o nurkowaniu na forum ogrodniczym dlatego tak ważne jest aby mieć odpowiednią bazę stron i serwisów o określonej tematyce aby dopasować ją do prowadzonej kampanii.

Najskuteczniejsze wpisy to te które są umieszczone np. na forum w którym toczy się dyskusja a my sprawnie do niej się podłączymy odpowiadając na zadane pytanie lub samemu sztucznie samemu ją wykreować. Dlatego tak ważne jest aby posiadać kilkadziesiąt kąt na danym forum z historią tak aby nasz wpis nie był usunięty natychmiast po publikacji przez moderatora. Marketing szeptany to najlepsza metoda aby reklamować produkt który jest innowacyjny czyli taki którego ktoś nie szuka w internecie bo go nie ma jak np. produkty naszej klientki Kiinde.pl To również ogólnie dobra reklama strony internetowej i jej usług a także budowanie wizerunku firmy i jej świadomości.

Sami prowadzimy markieting szeptany dla naszego bloga być może ty sam tu trafiłeś właśnie dzięki naszej pracy. Oto kilka przykładów:

Autor: Ubity
Najlepszym sposobem poza oczywistą reklamą jak adwordsy czy facebook ads jest założenie sobie strony internetowej. Trzeba tylko pamiętac o niej i przykładać się do proowadzenia jej. Tutaj http://netgraf.pl/blog/dlaczego-powinienes-miec-strone-internetowa,9 jest świetnie wytłumaczone punkt po punkcie o korzyściach płynących z założenia strony. W większości się zgadzam. Cały szkopuł w tym, żeby ludź potrafił tego upilnować.
Autor: kinga
FAscynujące... nawet aliexpress już ją nawiązało gdzie sprzedają chińskie podróby a jak allegro się obejrzało po tylu latach to nagle wielkie objawienie? Wystarczy spojrzeć http://netgraf.pl/blog/dlaczego-lepiej-sprzedawac-u-siebie-niz-placic-prowizje-na-allegro,20 w tym wpisie widać liczba po liczbie jak bardzo ten serwis ma użytkowników gdzieś, a w sumie bardziej pokazuje jak przedsiębiorca łatwo się może przenieść na swój własny sklep internetowy bez dużych inwestycji w niego, oraz porównanie kwot między allegro a sklepem. nie spodziewalem się że tyle na sklepie można zaoszczędzić
Autor: Sokolnik
O, wreszcie. Dobrze, że aktywacja wymaga małego zachodu bo ja już powoli migruje na swój sklep internetowy i za dużo czasu na allegro nie chcę tracić. Po wpisie o allegro na blogu netgrafu to mi się odechciało brać udziału w tej farsie. A raczej po wpisie o allegro i sklepach internetowych. Cenne jest, że ten "raport" opiera się o konkretne liczby, wszystko widać jak na dłoni jak wychodzi na tym sprzedawca w jednym i drugim przypadku i jaka to jest przepaść cenowa, której sam bym się nie spodziewał!!!

Najlepszy sposób na reklamowanie swojej firmy to?

Jak bym miał wskazać metodę która w stosunku ilości klientów do ceny ma najlepsze wyniki to bym stawiał na pozycjonowanie ale t o zależy przedewszystkim od tego jakie usługi prowadzimy. Najlepszą zasadą jest uruchamianie danej formy reklamy i postaranie się o sprawdzenie czy reklama się zwraca jeżeli tak to zostajemy przy niej lub zwiększamy jej budżet i sięgamy do kolejnej.

Wszystkie w/w rzeczy które wymagają wyłącznie naszej pracy polecam zrobić w pierwszej kolejności .

Oceń ten artykuł:
Dziękujemy za ocenę!
Ocena:
5.00
/
5

NASTĘPNY WPIS Restart+ / Diprocon case study
POPRZEDNI WPIS Google Maps - podstawy