Radio Kolor to najbarwniejsze radio w Polsce! Nie tylko pod względem różnorodności prezentowanego repertuaru ale także i audycji. Jest jednym z najlepszych i najpopularniejszych radiostacji w Warszawie. Odbiorcami radia są głównie kobiety i to właśnie do słuchaczek skierowana została większość madawanych audycji. Radio już od prawie 25 lat przekazuje mieszkańcom stolicy najświeższe informacje z kraju i ze świata.

Dołącz do grona słuchaczy i wejdź w barwny świat muzyki z Radiem Kolor!

 

Zakres realizacji

Nowy świeży pomysł na stronę w sam raz na 24 lecie radia.

Naszym zadaniem była kompleksowa realizacja serwisu Radia Kolor, nie tylko stworzenie strony ale również wymyślenie całej koncepcji, jej wyglądu, nawigacji i wszystkich innych części, które składają się w całość. Przy opracowywaniu koncepcji skupiliśmy się na celach i cechach radia jakie na początku obraliśmy:

 
  • Głównymi odbiorcami radia są kobiety
  • Zwiększyć ilość osób słuchających radia przez player
  • Zwiększyć ilość pobranych aplikacji na telefon
  • W prosty, a zarazem interesujący sposób pokazać ramówkę
  • Odpowiednio zaprezentować aktualności
  • Wyróżnianie ważnych informacji np. nowa płyta
 

Wiedzieliśmy, że strona nie może być nudna. Chcieliśmy, aby wyróżniała się od innych stron, była „ładna”, w końcu musiała podobać się przede wszystkim kobietom. Wiemy jednak, że strona internetowa to przede wszystkim narzędzie marketingowe i musi spełniać określone cele, a więc strona musi być ciekawa ale przede wszystkim użyteczna, czyli czytelna i prosta w nawigacji.

 

W tym celu zostały przygotowane makiety funkcjonalne, tak, aby na tym etapie skupić się na użyteczności i rozmieszczeniu informacji na stronie. Dzięki temu mogliśmy pokazać jak wszystkie treści i materiały będą rozmieszczone na stronie, a następnie dokładnie je przeanalizować.

Aby prace i wymiana informacji w tak dużym zespole przebiegała sprawnie wraz z osobami, które były zaangażowane w budowę strony z Radia Kolor, udostępniliśmy oprogramowanie, które pozwala na wygodną komunikację między osobami tworzące materiały z naszej strony.

 

Program radia to ważna rzecz, doskonale o tym wiemy. Dlatego, aby ta część strony prezentowała się jak najlepiej, wykonaliśmy i stworzyliśmy logotypy dla każdego z programów.

W tym celu zostały przygotowane makiety funkcjonalne, tak, aby na tym etapie skupić się na użyteczności i rozmieszczeniu informacji na stronie. Dzięki temu mogliśmy pokazać jak wszystkie treści i materiały będą rozmieszczone na stronie, a następnie dokładnie je przeanalizować.

Aby prace i wymiana informacji w tak dużym zespole przebiegała sprawnie wraz z osobami, które były zaangażowane w budowę strony z Radia Kolor, udostępniliśmy oprogramowanie, które pozwala na wygodną komunikację między osobami tworzące materiały z naszej strony.

 
 

Firma Netgraf przez cały okres tworzenia strony wykazywała się bardzo dużą pomysłowością, a przede wszystkim kreatywnością.
Przedstawiona koncepcja bardzo nam się spodobała, a późniejsze kreacje graficzne były bardzo wysokiej jakości.

Adrian Majchrzak
Dyrektor Marketingu
 

Sesja fotograficzna w studio Radia Kolor

Naszym pomysłem była również sesja fotograficzna która była niezbędna abyśmy mogli wykonać stronę wg naszej koncepcji. Potrzebowaliśmy dobrych zdjęć prezenterów ale i samych audycji wykonanych w trochę nie typowej formie z względu na ścięty róg banerów na stronie głównej.

Obsługa strony w sposób prosty jak nigdy dotąd
- dzięki dedykowanym rozwiązaniom.

 

Serwis radiokolor.pl to dynamicznie zmieniająca się strona. Wszystkie elementy znajdujące się na stronie potrzebują aktualizacji od ramówki po aktualności i treść na stronie. Strony zawierają także dodatkowe materiały jak wideo, czy dźwięk, a system administrowany jest przez osobę bez wiedzy z zakresu budowy stron www. Nasi programiści przygotowali i zmodyfikowali nasz autorski CMS w taki sposób, aby obsługa tak skomplikowanej strony była jak najwygodniejsza, szybka, a przede wszystkim prosta.

 

Przykładem jednego z rozwiązań jest funkcja kadrowania, która każde zdjęcie w zależności od tego w którym miejscu jest dodawane ustawia w dokładnie takich proporcjach w jakich powinno znaleźć się na stronie. Dzięki temu osoba dodająca dowolne materiały graficzne nie musi wcześniej obrabiać ich w programie graficznym i martwić się, że dodane zdjęcie będzie źle wyglądać na stronie.

 
 

Co jest grane? Ramówka Radia.

Ramówka radia była dla nas ciekawym wyzwaniem, ponieważ założenie było takie, aby pokazać ją w jak najciekawszy sposób i połączyć informacje o danym programie, w którym dniu tygodnia dany program możemy usłyszeć. Jasno przekazać informację o danym programie oraz o tym, kto go prowadzi.

Sama ramówka wraz z tym co w danej chwili leci w eterze, prezentowana jest na stronie głównej oraz w zakładce ramówka, a wygląd i materiały dla programu oraz prowadzących w każdej z zakładek są inne, a dodatkowo dochodzą widoki RWD.

Wyzwaniem przede wszystkim było to, aby panel administracyjny pozwalał na dodanie kolejnego programu. Przypisanie do niego zdjęcia, które pokazywać będą się na stronie głównej oraz w zakładce ramówka, a następnie określić kiedy program będzie grany i kto ten program prowadzi. Uzupełniając informacje takie jak treść i zdjęcia.

To co pozytywnie nas zaskoczyło, to to, że nigdy nie usłyszeliśmy, że coś jest niemożliwe do wykonania. Natomiast otrzymywaliśmy ciekawe pomysły na rozwiązania naszych problemów w sposób upraszczający naszą pracę.

Łukasz Suda
Dyrektor Programowy
 
 

Posłuchaj Radia Kolor na stronie, którą wykonaliśmy.

Stworzyliśmy i zaprojektowaliśmy nowy, lepszy player, który nie tylko posiada więcej funkcji od poprzedniego, jak również szybciej się ładuje oraz odtwarza lepszej jakości dźwięk. Dzięki funkcji RDS na bieżąco wyświetlamy co w danej chwili jest grane i co będzie grane po aktualnej piosence.

Zadbaliśmy również o to, aby zwiększyć ilość pobranych aplikacji z playerem na urządzenia mobilne.

Zadbaliśmy również o to, aby zwiększyć ilość pobranych aplikacji z playerem na urządzenia mobilne.

 
 

Pierwszego dnia po uruchomieniu strony mieliśmy problemy z naszym serwerem i strona właściwie nie działała, dzięki szybkiej reakcji, firma Netgraf pozwoliła szybko zażegnać problem. Cały czas strona utrzymywana jest na serwerze administrowanym przez firmę, gdzie nie mamy żadnych problemów

Grzegorz Zagrajek
Szef Działu IT
 
Oceń ten artykuł:
Dziękujemy za ocenę!
Ocena:
5
/
5

NASTĘPNY WPIS SPORTFARM case study
POPRZEDNI WPIS Ile kosztuje strona internetowa?