Jest coś wspaniałego gdy otrzymujemy zlecenie dla stworzenia od początku danej Marki. Większość ludzi myśli że wszystko jest kwestią przypadku i takie rzeczy to czyste słowotwórstwo czy kopiowanie pomysłów od konkurencji, bynajmniej, jest to nieprawda.

Burza mózgów, zbieranie wszystkich pomysłów do jednego worka oraz przedstawienie klientowi naszej propozycji z wytłumaczeniem czemu akurat ten pomysł jest najlepszy jest jednym z pierwszych etapów całej zabawy. Przy tworzeniu tej nazwy wzięliśmy pod uwagę Nazwisko naszego klienta oraz powiązaliśmy je z Rakiem. Polski Rak jest to zwierzę kojarzone z czystością, ponieważ filtruje wodę i żyje na mazurach gdzie woda jest czysta.

Profesjonalna strona to taka strona, która jest wykonana od podstaw (zaprojektowana i zakodowana), spełniająca wyznaczone
cele oraz z najwyższym standardem użyteczności. Profesjonalna strona internetowa to właśnie taka strona, po której łatwo i
przyjemnie nawiguje się jej użytkownikom.

Raczek czy nieboraczek?

Gdy nazwa została wybrana przez klienta, wchodzimy na kolejny etap. Tworzenia loga.Dla naszego nowego klienta przygotujemy kilka propozycji logo czyli znaku marki . Kasia, która zajmuję się takimi zadaniami, przygotowała według briefu, kilka logotypów. O to one.

Kreski to nie wszystko

Nasz wąsaty rak został wybrany i dobrze. Na samym początku byłem pewny, że będzie to najlepszy wybór. Od słów do czynu, trzeba Raczka przełożyć na komputer. W tej fazie projektu trafi on bezpośrednio do Darii, która zajmie się przełożeniem rysunku na komputer czyli wektoryzacją.

A co to raczek?

Dla klienta przygotowaliśmy piękna sesje zdjęciową produktów, które sprzedaje. Są to wyroby rybne, garmażeryjne z wieloletnia tradycją. Każdy na pewno widział Polskie specjały w markecie lub innych większych sklepach takich jak K&M, Piotr i Paweł i Carrefour. Nie muszę mówić, że sesja wyszła bajecznie. O to kilka z nich.

Pierwsza odsłona

Tworzeniem projektów graficznych, w naszej firmie zajmują się trzy osoby. Dlaczego aż trzy?Jest to proces, który bardzo często trzeba modelować. Główny Grafik czyli Marcin, Ja czyli koordynator oraz kontakt z klientem kluczowym oraz Łukasz( Szef wszystkich szefów). Projekt strony głównej jak i innych podstron, na podstawie informacji oraz zdjęć tworzy Marcin, następnie przesyła on go do nas, gdzie sprawdzamy czy wszystko jest zgodne i czytelne. Następnie projekt jest wysyłany do klienta i omawiany. Tak wyglądały projekty przesłane do klienta

Czy to finał?

Gdy klient jest zadowolony z przesłanych rezultatów naszej pracy, przekazujemy projekty do kodowania. Cięciem grafik zajmuję się u nas drugi Łukasz. Żeby nie mylić dodam literę nazwiska czyli Łukasz P. O Łukaszu można powiedzieć wiele rzeczy, lecz najważniejszą z jego cech, od kiedy zacząłem z nim pracować jest sumienność i zaangażowanie w projekt. Łukasz przygotowuje wersje testową strony podpiętą pod Panel zarządzania CMS. Klient w tym momencie może sprawdzić jak jego strona będzie działać oraz czy wszystkie jego wymagania zostały spełnione. W tym momencie zostaje nam ostatni etap czyli podpięcie pod serwer produkcyjny, czyli przekazanie strony w ręce klienta i sfinalizowanie naszego zadania. Sami sprawdźcie efekty

Rekomendacja

Z całego serca pragniemy wyrazić aprobatę dla dotychczasowej realizacji projektu strony internetowej „Raczek” oraz elementów z niej związanymi, oraz podziękować Firmie Netgraf, za wsparcie w procesie oraz pomocy przy wyborze odpowiednich rozwiązań. Chciałbym podziękować również Panu Karolowi, za nienaganne prowadzenie projektu oraz sfinalizowanie go, zgodnie z ustaleniami. W związku z powyższym polecamy korzystanie z usług firmy Netgraf.

Robert Raczyński
Właściciel Alkam Trade / Raczek

Słowo od pm.

Z Panem Robertem pracowało się świetnie, jest to jeden z moich ulubionych klientów i cieszę się że to właśnie nam powierzył zaprojektowanie od samego początku nowej marki. A czy to koniec? Budowa czy też rozwijanie brandu to proces długotrwały i monotonny. Mam nadzieję że to początek czegoś dużego.

Karol Średnicki
Project Manager

Oceń ten artykuł:
Dziękujemy za ocenę!
Ocena:
5.00
/
5

NASTĘPNY WPIS Pożyczka dla Przyjaciela case study
POPRZEDNI WPIS Projektowanie stron internetowych. Know How.