Nasza firma słynie z nietypowych projektów, które tworzone w głowie klientów, a my wprowadzamy je w rzeczywistość. Ten projekt jest czymś innowacyjnym zarazem specjalnym. Portal wymyślony przez klienta, w którym możesz stworzyć dokumenty pożyczkowe, dla swojego „przyjaciela” z pełnym harmonogramem spłat. Zapraszam do zapoznania się z Case Study dla Pożyczkadlaprzyjaciela.pl

Cele projektu

  • Stworzenie przejrzystej funkcjonalności
  • Zaprojektowanie prostego panelu zarządzania
  • Wprowadzenie nowego produktu na rynek
  • Zminimalizowanie kosztów

Wyzwania

  • Stworzenie rozwiązań opierających się tysiącach wyliczeń oraz wprowadzenie go do sieci.

Makiety

Tworząc makiety dla naszego klienta musieliśmy brać kilka dosyć istotnych kwestii pod uwagę. Rozłożenie elementów miało być przejrzyste, Struktura czytelna, a przede wszystkim nawigacja musiała stać się kluczem do sukcesu. Tak zrobiliśmy, oto efekty.

Projekty graficzne

Po stworzeniu makiet koncepcyjnych i przedstawieniu naszej wizji, przeszliśmy do projektowania wyglądu graficznego czyli nadania duszy całej naszej koncepcji. Kolorystyka dobrana przez klienta świetnie dopasowała się formalnych elementów.

Funkcjonalność

Na stronie przygotowaliśmy specjalne metody wyliczeń, zaproponowanych przez klienta. Podczas zmiany jednej wartości, system wykonuje 25 tysięcy wyliczeń w danej chwili.

Posiada dwa harmonogramy, które dzielimy na harmonogram wygenerowany przy tworzeniu umowy oraz harmonogram, który możemy edytować, gdy np. spóźnimy się z wpłatą.

Pełen system edycji strony, treści oraz obrazów w panelu administracyjnym. Strona posiada dosyć rozbudowaną strukturę dlatego również zawarliśmy w niej pełen panel edycyjny, by klient nie musiał się martwić o szczegóły na stronie.

Specjalne wykresy pokazujące ilość kapitału oraz spłacone raty przez co klient, nie musi zapisywać nigdy informacji związanych z pożyczką. Wszystko przedstawione na czytelnej osi wraz z kwotami, datami. Specjalnie się dostosowujący do danej pożyczki.

W systemie Posiadają Państwo specjalnie przygotowane zabezpieczenia do pożyczki, nie muszą się już Państwo martwić o dodatkowe dokumenty. System automatycznie generuje umowy zabezpieczeń z wszystkim danymi wypełnionymi podczas generowania umowy. Wszystkie opisy danych opisów znajdują się w zakładce ”opis zabezpieczeń”.

Słowo od Project Menagera

Jest to jeden z moich pierwszych projektów, który nie tylko łączy w sobie dosyć sporo indywidualnych rozwiązań takich, jak wprowadzone wyliczenia w harmonogramie spłat, czy też najdrobniejsze rozwiązania co do procesu tworzenia umowy, lecz otwiera pełen wachlarz rozwiązań, który na pewno będę chciał wprowadzać do tego projektu, by dorównywał światowym stronom internetowym udostępniającym takie rozwiązania.

Oceń ten artykuł:
Dziękujemy za ocenę!
Ocena:
5.00
/
5

NASTĘPNY WPIS Jak zacząć pozycjonować sklep internetowy?
POPRZEDNI WPIS Raczek case study